Zaspokój swój wilczy apetyt w restauracji KFC Kraków!

Nie ulega wątpliwości, że smażony kurczak w chrupiącej panierce ma zapach, któremu trudno się oprzeć. Jeśli zatem masz ochotę na najlepsze skrzydełka na świecie, koniecznie odwiedź restaurację KFC Kraków! W tym artykule przedstawimy Ci szczegółową ofertę omawianego przez nas obiektu, a także powiemy kilka słów na temat historii słynnej restauracji. Zaprezentujemy także jej lokalizację na terenie Krakowa i podpowiemy Ci, w jaki sposób najszybciej tam dojechać – niezależnie od tego, czy posiadasz prawo jazdy, czy też nie. Wszak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że z głodem nie ma żartów! Zainteresowany? Wspaniale! W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Bogata historia KFC Kraków

Zacznijmy jednak od początku, a więc od przedstawienia omawianej przez nas sieci restauracji. KFC to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, która powstała w roku 1930! Oznacza to, że wskazane przez nas bistro niebawem będzie obchodziło swoje setne urodziny. „Ojcem” KFC stał się natomiast Harland Sanders, który na świecie znany jest raczej jako Pułkownik Sanders – to ten słynny mężczyzna znajdujący się w logo marki KFC. W chwili obecnej główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej – w Louisville w stanie Kentucky. I bynajmniej nie jest to przypadek! O tym jednak wspomnimy poniżej. W ramach ciekawostki dodamy jeszcze, że pierwsza restauracja KFC w Polsce została otwarta w listopadzie roku 1995 w Szczecinie. Kto by się spodziewał, że od tego czasu minęło już ponad 20 lat?

Co oznacza nazwa KFC?

To, że wszyscy znamy KFC, to niepodważalna oczywistość. Czy jednak choć połowa z nas zdaje sobie sprawę z tego, co oznacza ten słynny skrót? Spieszymy z wyjaśnieniem! Otóż KFC Kraków oznacza nic innego, jak Kentucky Fried Chicken, czyli… Kurczak smażony w Kentucky. Dziś mówi się, jakoby nazwa wskazanej przez nas restauracji była tak prosta, ponieważ jej twórca nie spodziewał się aż takiego rozgłosu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie Galerii Handlowej Nowa Górna: https://www.nowe-czyzyny.pl/sklepy/kfc/. Jeśli zatem jesteś fanem smażonego kurczaka, koniecznie kliknij we wskazany przez nas link i delektuj się przedstawioną ofertą!

Jak przedstawia się oferta KFC Kraków?

Od czasu założenia KFC Kraków, oferta restauracji bardzo się zmieniła. To prawda – nie brakuje tu słynnych smażonych kurczaków z Kentucky, jednak dziś w bistro możemy znaleźć także burgery, wrapy, paluszki serowe oraz przepyszne frytki, których na próżno szukać u konkurencji. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że oferta wskazanego przez nas przedsiębiorstwa na przestrzeni lat dostosowała się do znacznie większej grupy odbiorców, niż jedynie do miłośników smażonego kurczaka. Jedno jest pewne – tajemne receptury Pułkownika Sandersa wciąż są podstawą sieci restauracji i pozwalają kucharzom na uzyskanie niepowtarzalnego smaku.

KFC Kraków – Gdzie się znajduje?

Dobrze – wiesz już jak przedstawia się historia słynnej sieci restauracji. Wskazaliśmy Ci także co właściwie oznacza skrót „KFC” Kraków i jak na przestrzeni lat zmieniła się oferta owego przedsiębiorstwa. Najwyższa pora doprowadzić Cię do celu naszej podróży, czyli do restauracji na terenie Krakowa. Informujemy zatem, że bar Kentucky Fried Chicken mieści się w Centrum Handlowym Nowe Czyżyny przy ulicy Medweckiego 2. Zastanawiasz się, jak najszybciej tam dojechać? Jeśli tak, przejdź do kolejnej części artykułu – znajdziesz tam odpowiedzi na frapujące Cię niepewności.

Jak najszybciej dojadę do KFC Kraków?

Galeria Handlowa Nowe Czyżyny to nowoczesny obiekt handlowy, do którego łatwo dotrzeć zarówno samochodem i rowerem, jak i komunikacją miejską. Jeśli zatem nie posiadasz prawa jazdy, a chcesz jak najszybciej znaleźć się w obrębie restauracji KFC Kraków, zerknij na ściągawkę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Do wskazanego przez nas obiektu dotrzesz zarówno liniami autobusowymi, jak i tramwajowymi:

  • Wysiadka na przystanku Rondo Czyżyńskie – autobusy linii: 103, 113, 174, 202, 212, 222, 232
  • Wysiadka na przystanku Rondo Czyżyńskie – tramwaje linii: 1, 5, 9, 14, 22, 52, 62
  • Wysiadka na przystanku Medweckiego – autobusy linii: 129, 142
  • Wysiadka na przystanku Marii Dąbrowskiej – autobus linii 192

Jak widzisz dojazd do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny nie jest ani trochę skomplikowany. Jeśli zatem, czytając ten artykuł, zgłodniałeś, biegnij czym prędzej na przystanek i jedź po swój wymarzony kubełek.

KFC Kraków – Podsumowanie

Powyżej zaprezentowaliśmy Ci nie tylko ofertę wskazanej przez nas sieci restauracji, ale także wspomnieliśmy co nieco o jej historii i tajemniczej nazwie. Przedstawiliśmy Ci także listę autobusów i tramwajów, dzięki którym dotrzesz do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w mgnieniu oka. Nie zastanawiaj się dłużej! Czym prędzej odwiedź restauracje KFC Kraków i rozpieść swoje kubki smakowe. Wybierz klasycznego smażonego kurczaka lub postaw na bezkonkurencyjne frytki. A może preferujesz paluszki serowe? To wszystko czeka na Ciebie w Nowych Czyżynach!

Kamil Author