Wynajem długoterminowy dla osoby fizycznej

Jeśli interesujemy się tym, co aktualnie dzieje się na rynku finansowym, a do tech planujemy także w najbliższym czasie kupić samochód, zapewne przejrzeliśmy bardzo wiele różnych opcji. Poza standardowym kupnem zapewne trafiliśmy na informację o leasingach aut, a także o wynajmie długoterminowym. Czy jednak te wyjścia z sytuacji są dostępne dla osób fizycznych i czym właściwie się one różnią od tradycyjnej transakcji kupna pojazdu? O tym, a także o innych kwestiach związanych z tą tematyką, pomówimy w dzisiejszym poradniku.

Tak więc głównie skupimy się nad wynajmem długoterminowym, bo to wydaje się tutaj w tej kwestii najciekawsze. Otóż zamiast samochód kupować, możemy otrzymać go do użytku w ramach wypożyczenia. Zapewne część osób korzystała już w życiu z wypożyczalni aut. Możemy tam dostać auto na jeden lub kilka dni, czasem nawet tygodni. Płacimy ustaloną opłatę i pobieramy kluczyki. Nie musimy się interesować niczym innym. Czy tak to również wygląda, jeśli chodzi o wynajem długoterminowy? Otóż tak. Tutaj również nie obchodzą nas takie kwestie, jak to czy auto przejdzie przegląd, jak to ile kosztuje jego ubezpieczenie, naprawy, serwisowanie i tak dalej. My, gdy zakańczamy nasz wynajem auta, po prostu odwozimy je do firmy z napełnionym bakiem do takiego stanu, jaki tam był wcześniej gdy auto pobieraliśmy i nic nas więcej nie obchodzi. To znaczy nie możemy oddać auta uszkodzonego przez nas, no ale zakładamy, że taka przykra sytuacja nie przydarzyła się nam. Czy wydaje się to sielankowym sposobem na posiadanie auta? Chyba tak.

Jednak jak to zwykle bywa, nie wszystko co na pierwszy rzut oka jest piękne, okazuje się takim w rzeczywistości i przy bliższym poznaniu. Może się nam bowiem wydawać, że w całej tej zabawie jest jakiś haczyk. Otóż nie, naprawdę tak to wygląda, jak opisaliśmy wyżej. Auto będzie serwisowane, naprawiane i utrzymywane w dobrej kondycji przez osobę, która jest jego właścicielem. Zazwyczaj jest to jakaś firma, która prowadzi wynajem długoterminowy na niemalże masową skalę. Dzięki temu na przykład jest tam bardzo tanie OC, takie jakiego nigdy byśmy nie otrzymali jako osoba prywatna. Czy jednak nie jest to usługa dostępna tylko dla przedsiębiorców, czy nie trzeba zakładać własnej działalności gospodarczej, czy też czegoś w tym rodzaju? Od razu spieszymy wyjaśnić, że absolutnie nie. Wynajem aut jest usługą całkowicie zorientowaną na rynek osób fizycznych, oczywiście przedsiębiorcy także mogą z niej korzystać i często chętnie to robią. Jednak trzeba wiedzieć, że możemy bez problemu wyszukać swoje ulubione auto i wziąć je po prostu w wynajem długoterminowy. Jest to nawet prostsze niż leasing, ale o tym innym razem.

Tak więc jak możemy się przekonać po przeczytaniu powyższego poradnika, wynajem długoterminowy jest owszem dostępny dla osób fizycznych, a co więcej – ma on bardzo ciekawe możliwości, jak na przykład zdjęcie z konsumenta odpowiedzialności za to, czy auto będzie się psuło z powodu jakichś wad fabrycznych i tak dalej. Nas to wszystko nie musi obchodzić, my tylko płacimy stałą miesięczną składkę, a także tankujemy paliwo i jeździmy. No, trzeba jeszcze pamiętać o limicie kilometrów i auto czasem nie uszkodzić ze swojej winy.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem długotermionowym to zachęcamy do odwiedzenia także strony: http://www.kbpower.pl/jak-wyglada-zarzadzanie-flota-pojazdow-w-firmach/

Kamil Author